nedeľa 25. februára 2018

Môj cestovateľský wishlist podivuhodných miest


1. (USA) Festival Burning man - Koná sa každý rok koncom leta na dne vyschnutého jazera v Nevadskej púšti a je to jednoducho ríša fantázie, ktorá sa zhmotní uprostred púšte a vy máte pocit že sa vám to všetko len sníva. V podstate sa jedná o umelecký festival ,kde majú umelci možnosť odprezentovať svoje dychberúce výtvory. Skúste hodiť do goooglu a uvidíte že sa to ani nedá opísať slovne. Každý rok na par dní tam vyrastie nová scenéria ako z rozprávky. Keby to nebolo také komplikované sa tam dostať a "prežiť" už tam dávno zájdem. O lístky je taký záujem že musíte mať naozaj veľké šťastie plus priniesť si vlastné zásoby na prežitie a vedieť sa postarať sam o seba na púšti je tiež umenie.

2. (Francúzko) Le Moulin Jaune - Jednoznačne vystihuje slovné spojenie " magická zázračná krajina ". Ďalšie rozprávkové miesto ,ktoré ma neopakovateľnú atmosféru. Miesto stvoril klaun menom Slava Polunin, ktorý pochádza z Ruska a nachádza sa hodinu na východ od Paríža.  Je to také ihrisko predstavivosti a bujnej fantázie a hrozne rada by som ho navštívila. Pravidelne sa tam konajú podujatia, workshopy, party a môžete si tam zájsť aj na kávičku. Ale opäť sú vždy vstupenky rýchlo rozpredané takže musíte byť šikovný aby ste sa tam dostali.

3. (Japonsko)  Ashikaga Flower Park - Nádherné záhrady plné prekrásnych farebných kvetov a rastlín. Nachádza sa tam okolo 350 wisterií ,ktoré všetko pokrývajú svojimi krásnymi previsnutými kvetmi. Wisteriové tunely sú dlhé cca 80m a majú rôzne farby. Ak sa tam raz ocitnem v čo pevne dúfam (nakoľko Japonsko patrí medzi moje výletné stálice kam sa raz musím vybrať) plánujem ochutnať Fuji zmrzlinu (Wisteria zmrzlinu). Má fialkovú farbu, jemnú príchuť a arómu wisterie.


4. (Južná Korea) Trickeye Museum Seoul - Tak toto je bez pochýb najzábavnejšie múzeum aké môžete navštíviť. Je toľko super vecí ,ktoré sa tam dá zažiť až neviem či ich mám všetkých menovať. Je to vlastne 3D múzeum očných klamov a iných bláznivých interaktívnych atrakcii. Môžte sa tam vyblázniť ako deti a zapózovať si medzi rôznymi scenériami. Múzeum má aj vlastnú AR aplikáciu ktorá oživí jednotlivé scény takže si môžte natočiť aj video ako na vás morská obluda chrlí oheň a podobne.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.