pondelok 3. júla 2017

Stránky ktoré stoja za návštevu - č.2

Opäť sa mi podarilo naraziť na pár zaujímavých stránok s ktorými sa chcem s vami podeliť. Bez zbytočných rečí prejdem rovno k veci ;)

               

https://www.duolingo.com/ - Perfektná stránka keď sa chcete učiť zdarma cudzí jazyk. Najprv si navolíte jazyk stránky napr. "čeština" (sk verzia nie je) a potom zvolíte jazyk ktorý sa chcete naučiť. Napriklad angličtina...ale na vyber máte aj mnohe íne napr. nemecky,francuzky,španielsky atď. Na stránke je možnosť aktivovať pripomienku napr. okolo 19:00 ak sa zabudnete prihlasiť. Na začiatku si totiž volíte uroveň učenia napr. "normalnu" čo znamene že za den treba získať 20xp aby ste splnili denný učebný plán. Musím povedať že ma to celkom baví a je to motivujúce.http://www.supercook.com
- Vynikajúci pomocník pri varení ( pokiaľ viete anglicky :D ). V skratke ide o vyhľadanie receptov na základe surovín ktoré máte k dispozícii. Zadáte ich a zobrazí sa vám zoznam receptov i s poznámkou pri ktorých vám nejaká surovina chýba a ktoré máte kompletné a čo konkrétne si máte pripraviť aby ste sa pustili do varenia. Mne osobne to už pár krát zachránilo život hlavne vo chvíľach kedy som bola bezradná čo vykúzliť z tých pokladov ktoré ostali v chladničke.

https://www.printfriendly.com/ - Ak si chcete vytlačiť obsah nejakej stránky táto pomôcka vám bude nápomocná. Všetko sa zarovná a naformátuje na stránku ktorú je možné editovať vymazaním nepotrebných odsekov. Následne si stránku môžte vytlačiť, poslať mailom alebo uložiť do PDF.

https://www.mathway.com/Algebra - Pre všetkých školopovinných užitočná vecička.Táto stránka vám totiž pomôže s riešením problémov matematiky, geometrie, chémie atď.http://dearphotograph.com/
- Sentimentálne krásna stránka s myšlienkou oživiť staré spomienky v podobe fotiek odfotených na tých istých miestach kde vznikol originál ktorý drží v rukách osoba ktorá poslala príbeh viažúci sa k foto. Snáď to znelo zrozumiteľne...ak nie pozrite sa na vlastné oči a pochopíte. Samozrejme môžte pridať vlastnú foto a príbeh. Ja ako foto-nadšenec som z toho nadšená :D

https://habitica.com/static/front - Super vynález ako sa zábavnou formou zlepšovať a napredovať na ceste za vašim osobným cieľom. Ide vlastne o motivačnú stránku na motív RPG hry, kde zbierate za splnené ciele rôzne predmety ako v ozajstnom RPG a zlepšujete si schopnosti. Najlepšie na tom je že je aj v ČR a SR jazyku.

http://wishpush.com/ - Na záver malá neužitočná stránka len tak pre radosť. Ak sa vám ešte nikdy nestalo že ste videli padať hviezdu aby ste si niečo želali nezúfajte, kliknite sem a niečo si zaželajte ;)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.