sobota 18. februára 2017

Avokádo + Mango

Dnes sa  vám chcem pochváliť svojími vypestovanými deťúrencami. 💃 Na 2 spodných fotkách vidíme avokádo. Jeho prasknutú kôstku až po listnatého jedinca. Na najvrchnejšej fotke je zase kôstka manga a jej mladá rastlinka s malými lístkami ktorá je mojim najnovším prírastkom.

Avokádo - Celý proces bol veľmi jednoduchý. Nerobila som nič špeciálne ...pred pestovaním som videla na nete návody ako treba nastoknúť kôstku na špáradlá a močiť ju vo vode. Nepozdávalo sa mi to ani trochu tak som to jednoducho nechala na prírodu. Čiže očistenú kôstku som strčila do zeme. Vložíme ho „nastojato“ tak, aby špicatý vrch trčal mierne nad zemou. A to je celé ..sem tam poliať odstátou vodou aby zem nevyschla ale zároveň dať pozor aby nebola premočená. Všetky kôstky mi vyklíčili vnútri počas zimných mesiacov. Ak urobíte všetko správne semienko vám bez problémov porastie aj keď ste úplný začiatočník.

Mango- Kôstku je potrebné najprv vybrať z kôstkového obalu. A potom už postupujeme ako pri avokáde. Čiže vložiť do zeme aby jemne trčalo nad. Polievame odstátou vodou a taktiež dbáme na to aby sa príliš nepremokrila pôda. Obom rastlinám sa zadarilo v miestnosti kde je
okolo 25 °C.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.