sobota 8. októbra 2016

Retro hviezdy II.

Magdalena Reifová - (* 24. novembra 1963 v Prahe) Otec bol biológ a matka archivárka. K herectvu ju to však v detstve nelákalo. Jej rodičia vlastnili starú aerovku a často jazdili na zrazy aerovkárov. Spolu s rodičmi v tom autíčku ten čas trávila aj malá Magdalena. Raz pani režisérka Helerová natáčala pre reláciu Pionýrská lastovička, film o aerovkách. Malá, šesťročná, okatá, bezprostredná Magdalena filmársky štáb zaujala. Po čase prišli prvé filmové úlohy. Za najkrajší film zo svojho detstva považuje Páni kluci. Pre rolu bola vybraná v škole. Magdaléne pri výbere konkurovalo ďalších päť tisíc detí. Do prihlášky na školu si zapísala, že chce byť chovateľkou koní. V riaditeľni ju to škrtli a napísali konzervatórium. S odôvodnením, že keď ju stále uvoľňujú na natáčanie, že snáď by aspoň mohla študovať herectvo. Na skúšky išla úplne nepripravená, a ako sama tvrdí, vôbec sa jej na ne ani nechcelo. Vo chvíli, keď vošla do budovy školy, sa to zlomilo. Pomohla atmosféra školy. S rôznymi úspechmi či neúspechmi po ôsmich rokoch dokončila toto šesťročné štúdium.

Jaroslava Schallerová- (* 25. apríla 1956 v Prahe) Pri filme začínala vo veku 13 rokov, kde stvárnila hlavnú postavu dievčaťa Valerie. Na začiatku 70. rokov sa presadila aj v maďarskej kinematografii, kde si zahrala hneď v 4 ďalších filmoch. Nakrúcala aj v Nemeckej demokratickej republike a v Poľsku. V 70. rokoch 20. storočia patrila medzi najpôvabnejšie a najvyhľadávanejšie česke filmovej herečky. Za svoj život stvárnila okolo 40 rôznych filmových a televíznych rolí, malých i veľkých, epizódnych aj hlavných. Potom, čo nebola prijatá na štúdium herectva na Pražskom konzervatóriu ani na štúdium na strednej zdravotníckej škole, sa vyučila predavačkou.


Tatiana Hubinská -nahrala štyridsať singlov, jednu LP, v rozhlase naspievala okolo tristopäťdesiat piesní, účinkovala asi v sedemdesiatich televíznych reláciách.V popularite bola hneď za Evou Kostolányiovou a jednou z troch speváčok s najväčším počtom gramonahrávok. Narodila sa 18.9. 1944 v Paríži. Ako 2 ročná sa vrátila s rodičmi do ČSR a od r. 1949 bývala v Komárne , kde neskôr absolvovala aj ľudovú školu umenia v hre na klavír, ktorý od roku 1959 študovala aj na konzervatóriu v Bratislave, ktoré neskôr prerušila a absolventkou sa stala až v roku 1967 dôvod bolo predovšetkým pôsobenie s combom Gustáva Offermana najmä na bratislavskom hoteli Devín a na zájazdoch, čo začalo už v roku 1963.

Katarína Zatovičová - Bývalá detská hviezda Katarína Zatovičová sa narodila 12.3.1964 v Bratislave. Keď stála pred kamerou po prvý raz, mala iba šesť rokov. Účinkovala vo viacerých filmoch po boku známych hereckých osobností, akými sú Eva Krížiková či Milan Lasica. Bola jedna z najväčších hereckých hviezd na konci 70-tých rokov.

Prvá časť Retro hviezdy - TU

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.