pondelok 4. júla 2016

Retro hviezdy

Dnešný blog je venovaný hviezdam z čias minulých. Medzi moje obľúbene patrí Libuše Šafránkova (Popelka) ale tú pozná každý a tak som sa snažila vybrať hlavne také na ktoré sa rokmi pozabudlo. Práve preto si pripomenieme pár výrazných osobností, ktoré sa objavovali na obrazovkách počas minulých desaťročí. Ja osobne som veľký fanúšik starého Hollywoodu a tak ma napadlo že trochu zalovím aj v česko-slovenskej scéne. Dala som dohromady pár fotografii ktoré sa mi podarilo vygoogliť, pridala som stručné info o každej osobnosti a tu je výsledok.Marta Rašlová
(29.5. 1949, Bratislava) Slovenská Marilyn Monroe tak Martu prezývali. Ako sedemnásťročnú ju objavili vo Vysokoškolskom klube. Napriek tomu, že sa herectvu nevenovala naplno, nakrútila vyše sedemdesiat televíznych a celovečerných filmov. V šesťdesiatych rokoch to boli TANGO PRE MEDVEĎA, ZMLUVA S DIABLOM, SLÁVNOSŤ V BOTANICKEJ ZÁHRADE, SLADKÉ HRY MINULÉHO LETA či 322. V sedemdesiatych prišla jej asi najznámejšia úloha vo filme HOLKY Z PORCELÁNU. 

P.S - Videla som ju vo filme Holky z porcelánu a hneď som si ju obľúbila.


Eva Kostolányiová rodená Eva Vermešová (* 2. november 1942, Trnava – † 3. október 1975, Bratislava) bola slovenská speváčka, tanečníčka a muzikálová herečka. Začínala ako tanečnica v Slovenskom ľudovom umeleckom kolektíve–SĽUKu. Potom vystupovala ako speváčka v legendárnom bratislavskom kabarete Tatra revue. Postupne účinkovala v skupinách Ľuba Beláka a Braňa Hronca. Mala aj vlastnú skupinu "Hej".Eva Kostolányiová pochádzala z veľmi skromných pomerov. Otec i mama pracovali ako robotníci v trnavskom cukrovare. Mala siedmich súrodencov, z nich viacerí umreli, keď boli veľmi malí. Po skončení základnej školy pracovala v miestnom mäsokombináte. V roku 1958, spolu so svojim starším bratom Ivanom, sa stala tanečníčkou v SĽUKu. Popri zamestnaní súkromne navštevovala hodiny spevu u I. Godinu.

Olga Schoberová (15. marca 1943 , Praha), známa tiež pod pseudonymom Olinka Bérová , je česká herečka , často prirovnávaná k Brigitte Bardot alebo Ursule Andress. Hrala v 22 českých, amerických , talianskych a nemeckých filmoch . V rokoch 1967-1969 bola vydatá za Brada Harrisa , s ktorým má dcéru Sabrinu . Potom sa vydala za producenta Johna Calleyho. V šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch 20. storočia bola považovaná za sex symbol nielen českého , ale aj európskeho filmu. Po nesmrteľné komédii » Kto chce zabiť Jessii ? « O nej snívali snáď všetci muži. Bola tiež prvým dievčaťom z Československa , ktoré sa objavilo v časopise Playboy , a to aj na titulnej strane. Po odchode do dôchodku žije v ustraní v Prahe.


Miluše „Miluška“ Voborníková (25. decembra 1949 , Mladá Boleslav) je česká speváčka , manželka speváka Petra Spáleného a bývalá speváčka Divadla Semafor. Do Divadla Semafor sa dostala prostredníctvom konkurzu v roku 1968 ako osemnásťročná. Stala sa veľmi pôvabným ( a najmä pánskym publikom ) obdivovaným benjamínom celého vtedajšieho semaforského súboru, kde následne vystupovala s oboma semaforskými skupinami ( Suchý - Šlitr a Miloslav Šimek - Jiří Grossmann ). Od roku 1972 začala spolupracovať so skupinou Apollobeat Petra Spáleného, za ktorého sa neskôr aj vydala. Na začiatku sedemdesiatych rokov bola na vrcholku svojej speváckej kariéry, umiestňovala sa na popredných priečkach v ankete Zlatý slávik. V roku 1971 získala aj cenu publika na festivale Děčínská kotva a v roku 1972 aj cenu novinárov na poľskom festivale v Sopote . V súčasnej dobe vystupuje len príležitostne so svojím manželom Petrom Spálenými .

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.