sobota 25. júna 2016

Ako byť retro fit :)

Nedávno som sa prehrabávala mojou zbierkou "starín" ( poznámka autorky: retro-vintage vecí). A objavila som niečo čo ocenia podobní nadšenci retra a vintage ako ja. Ako napovedá titul článku ide o stravovací jedálniček zhruba z 50-tych rokov. Ako príklad uvádzam užasnú Lilly Christine (1923–1965) , ktorá je skvelou "fitness inšpiráciou" z rokov minulých. Je to skrátka kočka. Pravdepodobne o nej počujete prvý krát a tak vám ju trochu predstavím. Lilly sa narodila ako Martha Theresa Pompender 17. decembra 1923 v Dunkerque, New York. Zvodná Martha vyrástla v dome, kde jej otec bol  inštruktor telesnej výchovy a vštepil jej základy správnej životosprávy a cvičenia. Lilly Christine, alebo "The Cat Girl", bola slávna, obdivovaná burlesk tanečnica a zahrala si aj v pár Béčkových filmoch. No ale k veci tu je spomínaný retro jedálniček správnej výživy "ala 50 roky".

Raňajky: Kaša s ovocím, Praženica a toast, Anglický muffin s maslom s nízkym obsahom tuku plus med, Cornflakes s polotučným mlieko, Celozrnný toast a trochou džemu.

Obed:
Zapečený syrovo paradajkový toast, Makaróny so syrom vyrobene z polotučného mlieka, Nízkotučný syr a šalát, Hustá zeleninová polievka s celozrnou žemľou, Sardinky na celozrnnom toaste, Šunka alebo salám so šalátom a sezónnou zeleninou.

Večera:
Vegetariánske párky s kašou a brokolicou. Mletá treska s varenými zemiakmi, zelenými fazuľkami a hráškom. Zapekaná zelenina vyrobená z akejkoľvek zeleniny ktorú máte. Grilovaná jahňacia kotleta s mätovou omáčkou zelenými fazuľkami a mrkvou. Zeleninová roláda
podávaná so zemiakovou kašou a syrom.

Maškrty:
Maškrtenie medzi jedlami bolo ďaleko menej časté v 50. rokoch, a vnímané ako najistejšie spôsob, ako zničiť vašu chuť k jedlu. Ak si ľudia vzali niečo na desiatu väčšinou to bolo jablko, šálka čaju, krajec chleba s maslom alebo pohár mlieka.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.