utorok 9. júna 2015

Mrs Bridges a The Jelly Bean Factory

K cestovaniu patrí aj ochutnávanie rôznych jedál,nápojov,sladkostí,ovocia atď....Ja osobne hrozne rada skúšam nové veci a tak je dnešný blog o mojom prvom ochutnaní zahraničných cukríkov. Konkrétne ako názov hovorí ide o Mrs Bridges Liquorice ball a The Jelly Bean Factory 36 Gourmet Flavours. Sladkosti má rad asi každý a tieto dva druhy môžem rozhodne odporučiť.

Mrs Bridges (značka ktorá nevyrába len cukríky)
Tieto cukríky majú zaujímavý príbeh. Sú to tradične cukríky ktoré sa robia tradičnou rokmi nezmenenou metódou. Pochádzajú zo Škotska a sú balené v malých sklenenych pohároch uzavrete na viečko s papierovým klobúčikom a gumičkovou mašličkou. Cele to ma vintage vzhlad kedže sa jedná o klasiku medzi cukríkmi. Pani Bridgesova alebo Kate pre pár vyvolených, začala život ako pomocná kuchárka v slušných rodinách viktoriánskeho Anglicka. Od tých prvých dňoch, začala zbierať recepty a jej varenie sa povýšilo od jednoduchého vidieckeho varenia, na francúzsku gastronómiu. Kate Bridges získala čestný titul "Pani" Bridges, keď sa stala kuchárkou jednej z popredných edvardovských rodín v Londýnskej spoločnosti, Marjorie a Richarda Bellamyovcov. Pani Bridgesova varila pre niektoré z popredných postáv v hlavnom meste, vrátane Kraľa Edwarda. Čo sa týka mojej zvolenej príchute Liquorice ball sú pelendrekovej chuti nie sú presladené a zanechávajú takú jemnú sladkastú chut. Mňam! Sú to tvrde cukríky s mäkkým jadrom približne veľkosti hrozienka a okrem pekného vzhladu sa môžu pyšit aj množstvom príchutí na vyber.


The Jelly Bean Factory
Na uvod začnem stručne Mňam,Mňam,Mňam. Tieto fazuľky si zaslúžia 3x Mňam. Zvolila som si edíciu Gourmet Flavours s 36 príchuťami. Pochádzajú z Irska a vytvorili ich otec a syn Peter a Richard Cullenovci. Jelly Bean sú vhodne pre vegetariánov lebo neobsahujú želatínu, su bez GMO, bez umelych farbív a chutí, bezlepkové a 100% prírodne lebo obsahuju ozajstne prirodne štavy. (tak to aspoň tvrdia na obale :D) Každopádne su naozaj velmi chutne a oblubila som si ich hned ako sa prvá fazuľka rozpustila na mojich chutových pohárikoch. Aj teraz ich tu žujem aby som lepšie dokázala opísať tu skvelú chuť....a hlavne preto že ich nemožte len tak prestat jesť. ( nech mi nehovoria že do toho nič nedávajú to bude nejaká mágia). Denne sa ich vyrobí 12 milionov. Jelly Bean majú rôzne verzie tak ako aj pri Pani Bridgesovej rada by som ochutnala aj ine varianty. Ale zatial možem jednoznačne povedať že The Jelly Bean Factory 36 Gourmet Flavours (ako napriklad žuvačka, hawaiiský koláč, karamelový popcorn, marshmallow, tropický punč atd) sa stalo mojími najoblubenejšími. Dole prikladam aj kompletný obrázok všetkých príchutí a pár fotiek :D


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.